img

Urządzamy gabinet dyrektorski – jakie meble wybrać?

Aranżacja gabinetu szefa albo prezesa firmy nie będzie prostym zadaniem. Musi to być miejsce, które będzie spójne z wizerunkiem firmy. Sporo będzie również mówić o takiej osobie, która pracuje w takiej firmie. Czym więc kierować się przy urządzeniu wnętrza. (https://lobos.pl/meble/produkty/meble-gabinetowe/)

Niezbędne meble gabinetowe

Biurko – kupuje się je razem z całym umeblowaniem do gabinetu, ponieważ dzięki temu uda się uniknąć zbędnego chaosu we wnętrzu. Warto także zwracać uwagę na rozmiar blatu. Od tego zależeć będzie komfort pracy.

Fotel gabinetowy – to bardzo ważny element każdego biura. Zwykle będzie się różnić od innych fotelu w danym biurze. Ma to na celu wzmocnienie wizerunku szefa w oczach pracowników czy klientów. Warto pamiętać, że takie fotele muszą się dobrze prezentować, ale muszą być również ergonomiczne. Wiele dostępnych na rynku krzeseł świetnie wygląda ale na 8 godzin siedzenia dziennie się nie nadają.

Sofy Gabinetowe – w każdym gabinecie musi być miejsce do biznesowych spotkań. Najlepiej będą się tutaj sprawdzać sofy gabinetowe.

Dodatki – warto postarać się o jakieś elementy, które sprawią, że nasze wnętrze będzie się w jakieś mierze wyróżniać. Warto zwracać uwagę na subtelne dodatki takie jak obrazy, plakaty czy zdjęcia.

Gabinet prezesa firmy

Aranżacja wnętrza gabinetu

Skoro już ustaliliśmy, że takie meble trzeba kupić należy się zastanowić nad tym jak to aranżować. Warto wszystkie elementy tam zgrać ze sobą. Wszak będzie to wyjątkowe, najważniejsze i najbardziej reprezentatywne miejsce w całej firmie. Osoba, która będzie odwiedzać gabinet musi czuć respekt do osoby, która tam pracuje. Ale nie może to być zbyt mocna różnica, nie można tworzyć nadmiernego dystansu. Balast pomiędzy dwoma takimi aspektami jest bardzo trudny, ale można go osiągnąć. Warto więc nauczyć się mieszania odpowiednio tymi elementami, by rzeczywiście efekty były zadowalające. W takim gabinecie również będzie ktoś pracował, dlatego zawsze trzeba brać pod uwagę tą osobę i jej potrzeby. Dosłownie każdy chce mieć komfort do pracy i również szefa będzie to dotyczyło, dlatego trzeba na te kwestie zwracać uwagę.

Kolorystyka mebli gabinetowych

W gabinetach szefów bardzo często stosuje się takie kolory jak biel, szarość czy beż. To świetne rozwiązanie, które zawsze będzie klasyczne. Ale będzie można także decydować na propozycje przygotowywane w nieco odważniejszych kolorach, szczególnie jeśli firma ma charakter agencji reklamowej. W takim przypadku można również mówić o mocniejszych kolorach, które na pewno będą wyglądać atrakcyjnie i świetnie się sprawdzą.

Piotr Twardowski

Redakcja smolinski-foto.pl

Zobacz również