img

JAK URZĄDZIĆ GABINET SZEFA?

Gabinet dopasowany do właściciela firmy

Aby podjąć dobre decyzje dla firmy szef musi mieć oczywiście do tego odpowiednie warunki. Trzeba na to zwracać uwagę, by przestrzeń, w której szef pracuje gwarantowała odpowiednie warunki. Na jakość i komfort pracy wpływa praktycznie wszystko. Od koloru ścian przez umeblowanie i dodatki. Gabinet ma podkreślać również znaczenie szefa dla firmy, powinien budować szacunek dla pełnionej funkcji oraz podkreślać, że ta właśnie osoba podejmuje dla firmy najważniejsze decyzje. Wygląd gabinetu może umożliwiać budowanie autorytetu oraz dbanie o wizerunek firmy. (https://lobos.pl/meble/produkty/meble-gabinetowe/)

Swobodna energia w firmie

W zależności od charakteru firmy oraz tego jakie są relacje z pracownikami można sobie pozwolić na mniej lub bardziej swobodne urządzenie wnętrza. Jeśli w firmie panują jakieś bardziej niesformalizowane kontakty będzie można praktycznie dowolnie takie wnętrza przygotowywać. Jeśli tylko szef będzie chciał może się zdecydować na jakieś nowoczesne elementy wyposażenia, które będą się świetnie prezentować. Osoba dynamiczna, pełna energii oraz chętna do działania może się również decydować na nieco bardziej szalone elementy wyposażenia. Jeśli jednak firma ma typowo biznesowy charakter należy dbać o to, by wyposażenie gabinetu było jak najbardziej poważne, eleganckie oraz by można było mówić o powściągliwości. Klasycznie zaprojektowana przestrzeń będzie umacniać pozycję szefa w przedsiębiorstwie stara się wprowadzać dystans oraz respekt, który jest charakterystyczny dla dużych firm.

Luksusowe meble biurowe

Wystrój gabinetu szefa: aranżacje i dodatki

Pokój dla właściciela firmy musi być oczywiście elegancki i powinien świadczyć o jego pozycji. Nie może jednak przesadzać. Teatralny wystrój gabinetu może sprawić, że efekt będzie odwrotny od tego zamierzonego i takie ciężkie wnętrza nie będą w dobrym guście. Zbyt luksusowa aranżacja może budować nadmierny dystans między szefem a pracownikami, dlatego również nie będzie to dobry wybór. Najlepiej stawiać na minimalizm i klasyczną elegancję, która zawsze będzie dobrze wyglądać. Gabinet szefa z zasady jest miejscem ważnych rozmów, podpisywania umów z klientami.

Wystrój powinien więc gwarantować wygodę obu partnerom takich rozmów. Jeśli gabinet jest odpowiednio duży można oczekiwać, że warunki takiego spotkania są udane i każdy kto do szefa przyjdzie będzie czuł się tam rzeczywiście komfortowo. Dlatego na te elementy warto zwracać uwagę. Meble muszą być także odpowiednio funkcjonalne. W ten sposób można oczekiwać, że niezależnie kto pojawi się w takim biurze będzie się tam czuł doskonale.

Rafał Poniedziałek

Redakcja smolinski-foto.pl

Zobacz również