img

Dlaczego masz szczęście, jeśli w Twoim biurze jest więcej niż jeden ambiwertyk

Zakładamy, że istnieją dwa główne typy osobowości - introwertycy i ekstrawertycy. Chociaż wiele osób zalicza się do każdej z tych kategorii, życie rzadko jest tak proste i suche. Istnieje szeroka grupa osób, które nie należą do żadnej z nich. Jak więc możemy ich nazwać? Czy mają oni własną grupę osobowości?

Tak, i nazywa się ich ambiwalentami.

Ambiwalent to nie introwertyk, nie ekstrawertyk, ale obie te grupy. Oznacza to, że może wykazywać cechy obu głównych typów osobowości, w zależności od sytuacji, w jakiej się znajduje.

Na podstawie tego opis, możesz zrozumieć, jakie korzyści płyną z posiadania w swoim biurze osoby o cechach ambiwertycznych!

Jeśli zawsze nie byłeś pewien, jaki jest Twój typ osobowości, obejrzyj ten film, w którym przedstawiono kilka potencjalnych oznak, że sam możesz być ambiwalentny.

Niezależnie od tego, jakie typy osobowości występują w Twoim biurze, ważne jest, aby wszyscy pracowali razem jako zespół, pozwalając, aby różne cechy każdego typu osobowości mieszały się i uzupełniać się nawzajem. W takiej sytuacji przy nowoczesnych stołach w salach konferencyjnych pojawia się więcej pomysłów, a morale jest znacznie wyższe. To wszystko oznacza wyższą produktywność i sukces całej firmy.

Jak zatem ambiweryty pomagają przestrzeni biurowej osiągnąć zamierzone cele i stać się harmonijnym i udanym miejscem pracy? Dzieje się tak, ponieważ ambiwerycy są elastyczni. Potrafią zmieniać swoje podejście w zależności od sytuacji, w której się znajdują i czują się równie dobrze w każdej ze stron. Oczywiście, ambiwalent może być nieco bardziej introwertyczny niż ekstrawertyczny, lub bardziej ekstrawertyczny niż introwertyczny, ale ma możliwość przełączania się pomiędzy tymi dwiema postawami w zależności od potrzeb, siedząc w fotelu w biurze, na spotkaniu lub gdziekolwiek indziej.

Można powiedzieć, że ambiwalent to tak jakby dwóch pracowników w jednym jednym ponieważ może z łatwością przełączać się między różnymi cechami i dostosowywać swoje podejście do sytuacji, w której się znajduje - czy to pracując w ciszy w kabinie, czy współpracując w ruchliwym środowisku. Nie oznacza to jednak, że każdy napotkany ambiwalent będzie idealny dla Twojego biura! Ważne jest, abyś upewnił się, że posiadają oni odpowiednie umiejętności i wiedzę, a jeśli tak jest, to zazwyczaj stanowią świetny dodatek do Twojej firmy.

Ogólne zrozumienie typów osobowości

Ważne jest, abyś jako pracodawca starał się jak najlepiej rozpoznawać różne typy osobowości swoich pracowników i odpowiednio dostosowywać swoje podejście do nich. Introwertycy są idealnymi pracownikami, jeśli chodzi o słuchanie, wymyślanie nowych pomysłów i kreatywne podejście, natomiast ekstrawertycy są świetnymi pracownikami do wystąpień publicznych, przewodzenia dużym grupom i radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.

Zrozumienie, jakie typy osobowości występują w Twojej przestrzeni biurowej, pozwoli Ci wydobyć to, co najlepsze z każdego pracownika. Nie oznacza to, że musisz usiąść i szczegółowo ocenić ich typ, ale po prostu oznacza Oznacza to po prostu, że należy obserwować i uczyć się, identyfikując ich mocne strony i pozwalając im dostosować swoje wysiłki do nich. To również oznacza zidentyfikowanie ich słabych stron i zachęcanie ich do ich pokonywania lub dawanie im możliwości przekształcenia ich z czasem w mocne strony.

Ambiwertycy nie są idealnymi pracownikami, ponieważ nikt nie jest idealny, ale jeśli w biurze znajdzie się jeden lub dwóch ambiwalentów, pozwoli to na stworzenie zespołu, który będzie potrafił radzić sobie z różnymi sytuacjami, a także stworzyć zespół, który będzie miał tę samą wizję na przyszłość.

Jeśli nie masz pojęcia, od czego zacząć, jeśli chodzi o identyfikację typów osobowości, z pewnością warto poczytać i poszperać; możesz nawet spróbować dowiedzieć się, jaki jest Twój konkretny typ osobowości!

Piotr Twardowski

Redakcja smolinski-foto.pl

Zobacz również