img

3 Sposoby, dzięki którym Twoje biuro może stać się bardziej zrównoważone

Pracownik biurowy przyszłości to ktoś, kto troszczy się o środowisko na głębokim poziomie i chce pracować w przestrzeni, która jest nie tylko przyjazna dla środowiska, ale także ogólnie zrównoważona.

Czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem?

W dzisiejszych czasach coraz więcej uwagi poświęcamy zmianom klimatycznym i innym kwestiom związanym z ochroną środowiska, i słusznie. Ta uwaga przenika do naszego codziennego życia i ma sens, że wpływa na nas również w czasie pracy. Pomyśl o liczbie godzin, które spędzasz w ciągu roku, siedząc przy biurku lub współpracując przy nowoczesnych stołach dla zarządu - chcesz wiedzieć, że przestrzeń, w której przebywasz, w żaden sposób nie szkodzi środowisku.

Zrównoważone biuro przynosi korzyści nie tylko planecie, ale także firmie, ponieważ pozwala zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię w ciągu roku. Te oszczędności z czasem kumulują się do ogromnej kwoty, a pieniądze te mogą być wykorzystane do pomocy w przyszłym rozwoju firmy, zamiast być wyrzucane.

Zobacz film, który pokazuje, jak WeWork czyni swoje przestrzenie biurowe przyjaznymi dla środowiska.

Zauważamy również uspokajające i produktywne elementy natury. Biuro zaprojektowane w stylu biophilic to świetne miejsce do pracy, wnoszące do środowiska biurowego elementy z zewnątrz. Matka natura oferuje spokój i wyciszenie, dzięki czemu przestrzeń ta zapewnia wysoką produktywność dzień po dniu.

Oczywiście sam projekt biura nie pomaga naszej planecie, więc w jaki sposób Twoja przestrzeń może stać się bardziej zrównoważona, zgodnie z tym, co przewidujemy dla biura przyszłości?

  1. Rozważ energię słone czną - Chociaż energia słoneczna może nie być właściwym rozwiązaniem dla wszystkich biur, warto przynajmniej o tym pomyśleć. Przejście na energię słoneczną oznacza, że robisz ogromną korzyść dla środowiska i zmniejszasz swoje miesięczne rachunki za energię elektryczną też. Jeśli stworzysz wystarczająco dużo energii, można nawet sprzedać go z powrotem do firmy energetycznej, tworząc ładny boczny dochód dla Twojej firmy też! Istnieje niewielka płatność z góry dotycząca instalacji energii słonecznej, ale po tym, to oszczędności i korzyści na całej drodze.
  2. Uważaj naswoje urządzenia elektryczne - Czy masz drukarki, bojlery i inne urządzenia elektryczne, które widziały lepsze dni? Są stare lub nie działają prawidłowo? W takim razie wymień je na nowszy model. Nowe modele są zaprojektowane tak, aby były bardziej przyjazne dla środowiska i zrównoważone, dzięki czemu przyczyniasz się do ochrony środowiska i obniżenia rachunków za straconą energię. Ponadto, upewnij się, że nie pozostawiasz drukarek lub innych urządzeń elektrycznych w stanie gotowości i pamiętaj o wyłączeniu wszystkich świateł i ogrzewania na noc i w weekendy, kiedy nikogo nie ma w biurze.
  3. Pozbądź siępapieru - wiele firm od lat próbuje pozbyć się papieru i jeszcze im się to nie udało, jednak ostatnie postępy w technologii mogą to ułatwić w najbliższych miesiącach i latach. Przechowywanie informacji w chmurze zmniejsza potrzebę przechowywania niekończących się kartek papieru, a korzystanie z tabletów i innych urządzeń mobilnych do sporządzania notatek oznacza również mniej papieru. Oczywiście należy również pamiętać o tym, jak często korzysta się z drukarki i drukować tylko te dokumenty, które są absolutnie niezbędne.

Jak widać, nie jest trudno zrobić coś dla naszej planety i stać się biurem zrównoważonym i przyjaznym środowisku. To tylko wierzchołek góry lodowej, ale jeśli chcesz zrobić małe kroki w świecie zrównoważonego rozwoju, są to trzy miejsca, w których możesz zacząć.

Adam Wojtanowski

Redakcja smolinski-foto.pl

Zobacz również