img

Jak stworzyć wymarzony gabinet?

Gdy za oknami pojawia się jesień, zdecydowana większość z nas dochodzi do wniosku, że pozostanie w domu jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż wizyta w biurze. Coraz więcej firm wydaje się wychodzić naprzeciw tym oczekiwaniom godząc się na pracę zdalną, warto więc pomyśleć o zaaranżowaniu w domu specjalnego gabinetu, który będzie wykorzystywany właśnie w tym celu. Oczywiście, jego podstawową funkcją musi być zachęcanie do wykonywania pracy umysłowej, a to oznacza, że powinien być właściwie zaaranżowany i dopasowany do osobowości osoby, która chce z niego korzystać. (https://lobos.pl/meble/produkty/meble-gabinetowe/)

Odpowiedni wystrój biura zwiększa kreatywność

Dla naukowców już od dawna nie jest zaskoczeniem to, że nie tylko sama chęć do pracy, ale i poziom satysfakcji, jaka jest z niej czerpana, pozostają w silnym związku z tym, jak wygląda miejsce, w którym wykonujemy nasze obowiązki. Badania potwierdzają też, że otoczenie, w jakim się rozwijamy zawodowo, przesądza o tym, do jakiego stopnia jesteśmy twórczy. Może to wyjaśniać, dlaczego w korporacyjnych wieżowcach tak często stawia się na aranżację przestrzeni zajmowanej przez pracownika. Nie inaczej sytuacja przedstawia się wówczas, gdy nasz przeznaczony do pracy gabinet znajduje się w domu. Jego wystrój i aranżacja muszą odpowiadać przede wszystkim charakterowi naszej pracy, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że pewne znaczenie ma w tym przypadku również nasza osobowość. Gabinet powinien inspirować, a jednocześnie umożliwiać skupienie oraz koncentrację. Wpływa na to maja zarówno meble, jak i dodatki, które powinny być dobrane we właściwy sposób.

Inspirujące wnętrza biura

Meble gabinetowe dla inżyniera

Gdy poszukujemy propozycji, która ma zainteresować inżyniera, warto, abyśmy postawili na czysty, nieomal sterylny gabinet, w którym nie może zabraknąć eleganckich mebli. Takie rozwiązanie z pewnością spodoba się osobie, która może się pochwalić ścisłym umysłem, a tym samym – odnajduje się przede wszystkim tam, gdzie panuje porządek i ład. Oczywiście, inżynier również potrzebuje pewnych znamion luksusu, z pewnością więc do gustu przypadnie mu obszerne biurko i rozległe regały.

Meble gabinetowe dla grafika lub fotografa

Tam, gdzie głównym narzędziem pracy jest komputer, stworzenie idealnej aranżacji gabinetu nie jest wcale trudnym zadaniem. Zarówno grafikom, jak i fotografom z pewnością spodobają się przy tym wnętrza minimalistyczne, mamy bowiem do czynienia z osobami, które codziennie twórczo aranżują nie tylko formę, ale również treść. Tu nie ma już zresztą potrzeby dbania przede wszystkim o obszerne biurko, wystarczające okazuje się więc miejsce, w którym mieszczą się maksymalnie dwa monitory.

Rafał Poniedziałek

Redakcja smolinski-foto.pl

Zobacz również