img

Jak wkomponować biurka stojące w istniejącą przestrzeń biurową?

O ile nie żyjesz pod kamieniem przez ostatnie kilka miesięcy, prawdopodobnie słyszałeś o czymś, co nazywa się aktywną pracą.
Zasadniczo oznacza to, że pracownicy w ciągu dnia pracy w jakiś sposób poruszają się lub wstają. W ten sposób pracownicy spalają kalorie, zmniejszają ryzyko wystąpienia czynników ryzyka związanych z siedzącym trybem życia, a także zwiększają swoją koncentrację i produktywność. Problem polega jednak na tym, jak wprowadzić te aktywne formy pracy do istniejącej przestrzeni?

Zanim przejdziemy do tego pytania, zapoznaj się z infografiką przygotowaną przez HRM, która przedstawia niektóre z najważniejszych korzyści płynących ze stosowania biurek stojących

Po zapoznaniu się z tą infografiką powinno być jasne, dlaczego ten rodzaj mebli biurowych jest idealny dla nowoczesnego środowiska pracy.

Jeśli nie chcesz kupować nowych biurek do biura, możesz z łatwością skorzystać z zalet tego rozwiązania, wybierając pionowe biurka. Pomagają one podnieść istniejące stanowisko pracy, np. opierają się na biurku, a następnie podnoszą je, tak aby klawiatura i monitor znajdowały się na wysokości osoby stojącej. Gdy pracownicy przyzwyczają się do nowego sposobu pracy i zaczną dostrzegać korzyści, możesz powoli kupować nowe biurka stojące, uzupełniając w ten sposób swoją obecną kolekcję stylowych mebli biurowych.
Nie musisz robić wszystkiego od razu, jeśli okaże się to dla Ciebie zbyt kosztowne.

Co sądzisz o biurkach stojących? Wypróbowałeś już jedno?

 

Adam Wojtanowski

Redakcja smolinski-foto.pl

Zobacz również