img

Jakie meble biurowe kupić do gabinetu? 4 zasady urządzania miejsca pracy w domu.

Znajdź swój kąt

Jeśli planujemy urządzenie miejsca pracy ważne będzie połączenie przestrzeni w taki sposób, że będzie dopasowana do charakteru w jakim będziemy ją wykorzystywać. Pracując musimy być skupieni i skoncentrowani, dlatego dobrze będzie, gdy nasz gabinet będzie w prywatnej części domu czy mieszkania. Nie będzie dobrze, jeśli znajdzie się on przy salonie czy kuchni, ponieważ inni domownicy będą nam przeszkadzać swoimi codziennymi czynnościami. Jeśli planujemy w gabinecie przyjmować klientów należy urządzić biuro blisko drzwi wejściowych. (https://lobos.pl/meble/produkty/meble-gabinetowe/)

Liczy się metraż

Gabinetem nie można nazywać fragmentu pokoju dziennego czy sypialni, gdzie wstawiliśmy biurko. Jeśli nie mamy wolnej przestrzeni i pomieszczeń można takie miejsce zaaranżować do pracy, ale nie będzie to dobre rozwiązanie. Gabinet ma być osobnym pomieszczeniem. Jego wielkość też nie będzie obojętna, trzeba dostosować go do rodzaju wykonywanej pracy.

Ostrożnie z kolorami

Gabinet nie będzie dobrym miejscem do eksperymentów z kolorami. Najlepiej sprawdzają się jasne barwy. Ciemniejsze mogą być meble oraz podłoga. Takie połączenie prezentuje się zawsze efektywnie a jednocześnie będą to również takie wnętrza, które będą eleganckie. Warto pamiętać o ogólnej estetyce miejsca pracy. dlatego nie ma sensu ładować tam mnóstwa dodatków, które niestety nie będą dobrym rozwiązaniem. Gabinet ma być naszym miejscem pracy, dlatego nie można dopuszczać do tego, że będzie nas rozpraszał.

Gabinet wizytówką firmy

Meble biurowe i wyposażenie

Urządzając gabinet dobrze będzie zaopatrzyć się w meble biurowe albo gabinetowe. Unikamy twardych jadalnianych krzeseł czy miękkich foteli. Najlepsze rozwiązanie to oczywiście zawsze klasyczne krzesło biurowe, które będzie oczywiście należycie miękkie a jednocześnie stabilne oraz ergonomiczne. Zwracać należy uwagę na to jak wyglądają możliwość regulowania odchylenia oparcia, wysokości fotela czy też szerokość podłokietników. Drugim takim bardzo ważnym elementem będzie również biurko. Ma być ono duże, szeroki, tak by dało się tam pracować, a jednocześnie gdy pojawi się taka potrzeba przyjąć przy takim biurze również klienta.

Wybierając biurko dobrze będzie zwracać uwagę na jego wysokość. Powinna ona być odpowiednio dopasowana do naszego wzrostu. Gabinet to jednocześnie wizytówka nas samych, ale również wizytówka dla naszej firmy. Warto pamiętać o tym, gdy wybieramy meble lub też planujemy wystrój gabinetu. Należy dbać o odpowiedni komfort pracy, ale również o to, by estetycznie wyglądało takie pomieszczenie i zawsze wzbudzało pozytywne oceny.

Piotr Twardowski

Redakcja smolinski-foto.pl

Zobacz również